دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «
[فراموشی رمز عبور]
آمار بازدید
 کل بازدید : 2238388
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
آخرین اخبار
اروپا به تعهدات خود در برجام پایبند باشد/ همکاری کشور‌های منطقه، تنها راه ثبات و امنیت پایدار است
ساخت سامانه باور ۳۷۳ حاصل تحریم‌های تسلیحاتی بود/ مسیر ۷۰ ساله را ۱۰ ساله رفتیم/ راه‌های بِکر را برای پیشرفت پدافند طراحی کرده‌ایم
تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی
اگر اروپا تعهدات خود را انجام ندهد، گام سوم را روز پنجشنبه برمی‌داریم
آزمایش‌های موشکی ایران در محدوده نیاز دفاعی امری طبیعی است
از خلیج همیشه فارس تا مقاومت در برابر داعش با «خودروی تاکتیکی ارس»
امنیت آب‌های جنوبی ایران، زیر پرچم فاتح ایرانی
چرا تنگه هرمز برای همه کشورها مهم است؟
سپاه یک نفتکش انگلیسی را توقیف کرد
پاسخ ظریف به تهدیدهای نظامی آمریکا
خودنمایی پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه در آب‌های خلیج فارس
ایران فعلا از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور نمی‌کند
ایالات متحده عادت به دروغ‌پردازی دارد/ خشکیده‌شدن سیاست آمریکا را در غرب آسیا می‌بینیم
طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد؛ ابزار نظارتی یا حمایتی؟/ سرانجام تصمیم نمایندگان مجلس چه می‌شود؟
ترامپ: می‌دانم حوادث یازدهم سپتامبر کار چه کسی بود
اخبار > بزرگداشت روز دانشجو با حضور معاون رئیس‌جمهور در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری
 


شماره خبر :٥٠٩٩٤٢   تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٧ آذر ١٣٩٥ ا ١٤:١١
 
بزرگداشت روز دانشجو با حضور معاون رئیس‌جمهور در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری
آیین بزرگداشت روز دانشجو با حضور معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان محیط‌زیست در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان محیط‌زیست عصر سه‌شنبه به مناسب روز دانشجو در جمع دانشجویان استان بوشهر با گرامیداشت این روز و بابیان اینکه روز دانشجو برای قشر دانشگاهیان بسیار مهم و مؤثر است اظهار داشت: دوران دانشگاه ظرفیت خوبی برای رشد و تعالی انسان در عرصه‌های مختلف است و این روز در زندگی اجتماعی ایرانیان جایگاه بسیار مهمی دارد.
دکتر معصومه ابتکار بابیان اینکه در دوران مبارزات رژیم ستم‌شاهی مشارکت دانشجویان بسیار مهم و مؤثر بود، گفت: در این دوران شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و دکتر شریعتی مبنای فکری دانشجویان بودند و از این دو شخصیت فرهنگی و سیاسی در ساقط شدن رژیم ستم‌شاهی استفاده می‌شد.
معاون رئیس‌جمهور بابیان اینکه جریان دانشجویی در مقابله با استبداد، استعمار و آزادی ایران در رژیم ستم‌شاهی بسیار فعالانه عمل می‌کرد، افزود: حضور دانشجویان به خاطر آزادگی، فداکاری و ایستادگی در مقابل همه مشکلات و جریان‌ها بسیار مهم و تأثیرگذار بود و این حضور زمینه به میدان آمدن سایر قشرهای مردم را فراهم کرد.
دکتر ابتکار بابیان اینکه حضور دانشجویان درصحنه در قبل از پیروزی انقلاب ترس را به شجاعت تبدیل کرد، خاطرنشان کرد: حضور با شجاعت دانشجویان و ایستادگی رهبری حضرت امام راحل سبب سقوط رژیم ستم‌شاهی شد.
وی با تشریح آن دوران و نقش مؤثر دانشجویان بیان کرد: حضرت امام راحل در تحقق پیروزی انقلاب اسلامی با درایت و شجاعت از همه قشرهای مختلف به‌ویژه دانشجویان بهره برد و پیروزی دوم انقلاب که تسخیر لانه جاسوسی بود شکل گرفت.
رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست بابیان اینکه دانشجویان حرکت تعالی‌بخش برای جامعه محسوب می‌شوند، گفت: دانشجویان از درون باید خودشکوفایی کنند هرچند در این عرصه مشکلات بسیاری ممکن است وجود داشته باشد.
دکتر ابتکار بابیان اینکه دانایی تنها به جمع‌آوری اطلاعات نیست، تأکید کرد: دانشجویان باید با استفاده از آموخته‌های خود در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی و جامعه حضور پیدا کنند و برای نجات کره زمین و جامعه بکوشند.
وی بابیان اینکه دوران دانشجویی فضای معرفت طلبی است، افزود: این دوران بخشی از سفر زندگی و سفر قهرمانی انسان‌هاست می‌تواند تحول مهمی برای انسان و جامعه رقم بزند.
معاون رییس‌جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو افزود: همه جریان‌های دانشجویی همواره روشنگر بوده که این مهم در 16 آذر، 22 بهمن و 13 آبان تحولاتی در کشور ایجاد کرده است.

وی بابیان اینکه جریانات دانشجویی باید در آگاهی‌بخشی جامعه اثرگذار باشد گفت: هرچند دوران دانشجویی دوران سختی است ولی باید در جهت کمک به اصلاحات جامعه همواره تلاش و فعالیت کرد.
آزادی بیان در چارچوب قانون یکی از موضوعات مهم دولت است
رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست تأکید کرد: آزادی بیان در چارچوب قانون یکی از موضوعات مهم دولت است که این مهم محقق شده است.
معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان محیط‌زیست گفت: دولت به دنبال تبدیل فضاهای امنیتی و تنگ‌نظرانه به فضایی آزاد برای طرح انتقاد و دیدگاه‌ها است.
دکتر معصومه ابتکار اظهار داشت: دولت تلاش ویژه‌ای برای تحقق وعده‌های خود به مردم دارد؛ برخی از وعده‌ها عملی شده است و برخی از وعده‌ها نیز نیازمند گذر زمان است.
بی‌توجهی به مطالبه دانشجویان مشکل‌آفرین می‌شود
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: مطالبه گری دانشجویان کاری بسیار پسندیده است و در صورت استفاده نکردن صحیح از این دوران شاید کشور دوباره به دوران بی‌خردی برگردد.
برجام یک فرصت برای ایران است
دکتر معصومه ابتکار افزود: برجام یک فرصت برای اینکه ایران در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی بتواند به آن چیزی که شایسته مردم است دست یابد.
وی یادآور شد: دولت پیش از آغاز فعالیت خود وعده‌هایی داده که برخی از آنها عملی شده و برخی از آنها نیز برای تحقق نیاز به گذر زمان‌دارند.
معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: بخشی از مطالبات امروز جامعه نیز در محدوده اختیارات رییس‌جمهور نیست و وی به‌تنهایی نمی‌تواند آنها را محقق کند.
دولت به دنبال ایجاد فضایی آزاد برای طرح انتقاد و دیدگاه‌ها است
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست گفت: تأکید رئیس‌جمهوری همواره این بوده که کشور را از فضای امنیتی و تنگ‌نظرانه به یک فضایی آزاد برای طرح انتقاد و دیدگاه‌ها تبدیل کند.
معاون رئیس‌جمهور بابیان اینکه امروز دنیا از دو موضوع مهم بسیار رنج می‌برد، گفت: رنج جنگ، خشونت و بی‌رحمی و رنج جنگ علیه طبیعت که باید با تغییر این شیوه این عوارض را از بین ببریم.
دکتر ابتکار بابیان اینکه اکنون امنیت پایداری در کشور حاکم است افزود: باوجوداینکه در کشورهای منطقه ناامنی، خشونت و کشتار وجود دارد، با تلاش دست‌اندرکاران بانام و بی‌نام اکنون امنیت پایداری در کشور برقرار است که جای قدردانی و سپاس دارد.
وی بابیان اینکه جنگ برای غلبه بر منابع طبیعی برای زیاده‌خواهی و یکه‌تازی انسان است گفت: برخی از انسان‌های زیاده‌خواه و یکه‌تاز برای غلبه بر منابع طبیعی علیه طبیعت جنگ به پا کرده‌اند ولی انسان‌های بیدار بر اساس قوانین طبیعت نمی‌گذارند این افراد به اهداف خودشان دست پیدا کنند.
رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست بابیان اینکه تغییر اقلیم در برخی نقاط جهان مشکلاتی فراهم کرده است افزود: در راستای مقابله با تغییر اقلیم 195 کشور، توافق پاریس را امضا کرده‌اند و جمهوری اسلامی ایران نیز عضو این توافقنامه شده است.
دکتر ابتکار با تأکید بر این نکته که دانش و علم نقش تأثیرگذاری در مقابله با بحران‌ها و تخریب‌های زیست‌محیطی دارد گفت: دانشجویان در عرصه‌های مختلف به‌ویژه اقتصاد، منابع طبیعی و محیط‌زیست برای جلوگیری از تخریب زمین بیشتر تلاش کنند و بر این اساس زمینه جلوگیری از این بحران را فراهم کنند.
این برنامه به همت انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی و آزاد اسلامی بوشهر در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور پرشور دانشجویان، استاندار، معاون سیاسی امنیتی استاندار، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دیگر مسئولین استانی برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: