شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «
[فراموشی رمز عبور]
آمار بازدید
 کل بازدید : 2048245
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
آخرین اخبار
ساخت سامانه باور ۳۷۳ حاصل تحریم‌های تسلیحاتی بود/ مسیر ۷۰ ساله را ۱۰ ساله رفتیم/ راه‌های بِکر را برای پیشرفت پدافند طراحی کرده‌ایم
تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی
اگر اروپا تعهدات خود را انجام ندهد، گام سوم را روز پنجشنبه برمی‌داریم
آزمایش‌های موشکی ایران در محدوده نیاز دفاعی امری طبیعی است
از خلیج همیشه فارس تا مقاومت در برابر داعش با «خودروی تاکتیکی ارس»
امنیت آب‌های جنوبی ایران، زیر پرچم فاتح ایرانی
چرا تنگه هرمز برای همه کشورها مهم است؟
سپاه یک نفتکش انگلیسی را توقیف کرد
پاسخ ظریف به تهدیدهای نظامی آمریکا
خودنمایی پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه در آب‌های خلیج فارس
ایران فعلا از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور نمی‌کند
ایالات متحده عادت به دروغ‌پردازی دارد/ خشکیده‌شدن سیاست آمریکا را در غرب آسیا می‌بینیم
طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد؛ ابزار نظارتی یا حمایتی؟/ سرانجام تصمیم نمایندگان مجلس چه می‌شود؟
ترامپ: می‌دانم حوادث یازدهم سپتامبر کار چه کسی بود
«بحث هسته‌ای» بهانه آمریکایی‌ها برای فشار است/ علت ناتوانی دشمن در نزدیکی به مرز‌های کشورمان/ پشت پرده مذاکرات سازش بین ایران و آمریکا
اخبار > وقتی فساد جنسی در غرب، فلسفی و موجه می‌شود
 


شماره خبر :٤٦٧٥٥٩   تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١ آذر ١٣٩٤ ا ١١:٤٥
 
وقتی فساد جنسی در غرب، فلسفی و موجه می‌شود
رواج اندیشه‌های مختلف که در قالب‌هایی همچون فردگرایی نمود می‌یابد، نیز به این مسائل دامن زده است، آنچنانکه انتخاب شخص «من» به نوعی مشخص از سبک زندگی در غرب تبدیل شده است؛

حدیث حداد// با پایان یافتن جنگ جهانی دوم، فاجعه‌های انسانی مانند قتل عام لهستانی‌ها توسط شوروی، قتل عام چک‌ها توسط آلمان‌ها و کشته شدن میلیون‌ها سرباز، باعث فروریختن تمام ارزش‌های اخلاقی و مسیحی در جامعه غرب شد. در عین حال روشنفکران غربی نیز انواع فساد و انحرافات اخلاقی همچون همجنس گرایی، هم خانگی و رفتارهای جنسی بی‌قاعده را توجیه و باعث از بین رفتن همه جوانب زیرساخت‌های اخلاقی در جوامع خود شدند؛ مساله‌ای که نمود خود را بیش از هر چیز بر نهاد خانواده داشت.

البته این مساله را نیز باید متذکر شد که در گذشته جامعه غرب با مفاهیمی همچون خانواده و زندگی مشترک زن و مرد چندان بیگانه هم نبود، اما این مفاهیم در گذر زمان و مسائل اشاره شده دستخوش تغییر و یغما شد. تغییراتی که نهاد خانواده را در غرب به سمت سقوط و قهقرا رهنمون شده و ارزش‌های انسانی را نیز در مسیر این تغییرات دچار واژگونی و سقوط کرده است؛ تا آنجا که برخی تفکرات همچون تفکرات فمینیستی ناهنجاری‌هایی همچون فحشا و شهوت گرایی را هنجار و ارزش تعریف می‌کنند.

این نکته نیز حائز اهمیت است که رواج اندیشه‌های مختلف که در قالب‌هایی همچون فردگرایی نمود می‌یابد، نیز به این مسائل دامن زده است، آنچنانکه انتخاب شخص «من» به نوعی مشخص از سبک زندگی در غرب تبدیل شده است؛ مساله‌ای که به صورت ضمنی عدم تمایل افراد به زندگی مشترک و جمعی را تقویت می‌کند.

 پس نه تنها افول ارزش‌های اخلاقی و ترویج اباحه‌گری مسبب وضعیت نابهنجار در غرب شده، بلکه سقوط فرهنگی عامل اصلی این شرایط است. فرهنگی که از یک سو فردگرایی و از سوی دیگر توجیه فحشا و شهوت‌رانی را در دستور کار خود قرار داده، مساله‌ای که خود به خود به سبک زندگی غربی تبدیل شده است.

 علاوه بر این مسائل تضعیف نهاد خانواده در غرب را باید در عوامل دیگری نیز جستجو کرد؛ عواملی همچون وضعیت نامساعد اقتصادی که راه تشکیل خانواده و مسئولیت پذیری جوانان را تا حدودی بسته نگه داشته است. همین عامل البته بالا رفتن سن ازدواج را در پی دارد که خود مساله‌ای اساسی در تضعیف کانون خانواده به شمار می‌آید.

 کاهش سیطره دین بر لایه‌های زیرین و بالایی اجتماع نیز عاملی است که نباید از نظر دور داشت؛ آنچنانکه در حال حاضر دین امری بی‌معنا و بی‌ارزش است که جلوی آزادی بی‌قید و شرط را سد می‌کند. این مساله تا بدانجا پیش رفته که کلیسا نیز در اقداماتی هماهنگ و همسو با تفکرات جامعه خود به ازدواج همجنس گرایان به دید شرعی و لازم نگاه می‌کند و از این رهگذر به انحطاط جامعه خویش کمک می‌کند.

 این انحطاط قطعا نتایج و تبعاتی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش روز افزون فرزندان نامشروع و تک والد و شدت گرفتن تضعیف و تزلزل نهاد خانواده، مشکلات روانی، افزایش آمار طلاق، ناآرامی و نبود امنیت در جامعه و انحطاط روبه گسترش اخلاقی اشاره کرد. شاهد این مدعا نیز گزارش مرکز عدالت اجتماعی انگلیس در خصوص افزایش رشد کودکان بدون پدر انگلیسی است: «تعداد خانواده‌های تک والدینی تا بیش از ۲۰ هزار نفر در یک سال افزایش داشته است و این تعداد به بیش از ۲میلیون نفر تا انتخابات بعدی عمومی در سال ۲۰۱۵ خواهد رسید.»

 مرکز عدالت اجتماعی، یک «سونامی» فروپاشی خانواده را در انگلیس هشدار داده و اعلام کرده است که واکنش سیاستمداران در برابر این موضوع بسیار ضعیف بوده است.  به این گزارش باید مقاله انتقادی مایکل اسنایدر در پایگاه اینترنتی «دِ آمریکن دریم» را هم اضافه کرد: «امروزه در آمریکا به مردان آموزش داده می‌شود تا به زنان در نگاه اول به عنوان ابزار جنسی بنگرند و فرهنگ ما تا حد زیادی در امور جنسی بی‌قید شده است؛ در نتیجه این فرهنگ، آمریکا رتبه نخست بارداری در نوجوانی در جهان را به خود اختصاص داده است، سالانه ۱۹ میلیون مورد از عفونت‌های آمیزشی جدید در این کشور دیده می‌شود، بیش از نیمی از کودکان متولد شده از زنان زیر ۳۰ سال محصول روابط نامشروع هستند و ما شاهد سقوط ناگهانی و سیستماتیک نهاد خانواده در آمریکا هستیم.»
 دیوی کید نیز یکی دیگر از منتقدین امریکایی است که به آزاد بودن روابط جنسی در امریکا و نشان دادن آن در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی اشاره کرده است: «فرهنگ آمریکا راه طولانی را از دهه ۶۰ تاکنون طی کرده است. چندین دهه است که این فرهنگ نماینده گنداب کثیفی است که هیچ نشانه‌ای از نجابت و پاکی ندارد. کودکان با هدف گیری دختربچه‌های در سنین کودکستان توسط بازار‌ها به امور جنسی مشغول می‌شوند. شبکه‌های تلویزیونی  ABC، CBS، NBC  کاری بیش از یاری رساندن به این امور انجام نمی‌دهند. تصاویر سکسی همه جا وجود دارد. این سه شبکه و تمام شبکه‌های دیگر مرتبا گناه و سکس را به درون خانه‌ها وارد می‌کنند.»

 در این میان توجه به آمار هیات تحریریه فرهنگی موسسه مطالعات امریکا که در پایان سال جاری منتشر کرده، نیز حائز توجه است: «از داده‌های سرشماری اخیر می‌توان نتیجه گرفت که جوانان، سنی که در آن برای اولین بار ازدواج می‌کنند، را به تاخیر انداخته و افزایش داده‌اند. اداره سرشماری در نوامبر ۲۰۱۳ گزارش داد که میانگین سن اولین ازدواج در سال ۲۰۱۳ برای مردان ۲۹ سال بود که نسبت به ۶/۲۸ سال در سال ۲۰۱۲ افزایش نشان می‌دهد. این سن در سال ۲۰۱۳ برای زنان ۶/۲۶ سال بود که نسبت به ۲۰۱۲ ثابت باقی مانده است.»

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: